یو پی اس برای پکیج

یو پی اس پکیج

یو پی اس برای پکیج

یک سیستم یو پی اس قادر است مقدیر مختلفی از برق تک فاز و سه فاز را برای مدت ۴ تا ۸ ساعت ذخیره کند. سیستمهای پکیج از انرژی احتراق گاز بصورت آنی برای تامین آب گرم و گرمایش در زمستان استفاده میکنند و به این وسیله نیازی به یک مخزن ذخیره آب گرم نیست.

در سیستمهای پکیج برق مورد نیاز سیستم صرف روشن نگه داشتن برد الکترونیکی کنترل و روشن کردن مشعل می شود . تعداد دفعات خاموش و روشن کردن مشعل در تابستان زیاد است زیرا مشعل فقط در صورت باز شدن شیر آب گرم بطور آنی با فرمان مدار کنترل روشن میشود و بلافاصله با بسته شدن آن خاموش میشود.

این کار برای صرفه جویی در مصرف انرژی است. در زمستان آب داخل مدار شوفاژ بصورت دائم توسط مشعل گرم می شود و گرما به داخل خانه یا ساختمان داده می شود. البته درجه حرارت توسط یک تروستات در خانه کنترل و ب رسیدن به آن درجه حرارت، فرمان خاموش شدن مشعل صدر میشود.

بنابراین سیستم پکیج از برق تک فاز بصورت محدود استفاده میکند و بار الکتریکی زیادی وارد نمیکند. با این وجود وابستگی پکیج به برق شهری همیشه میتواند موجب بروز مشکل شود. قطع موقتی برق هم میتواند بسرعت دمای خانه را در زمستان پایین بیاورد و در تابستان امکان استفاده از آب گرم برای استحمام و شستشو را از ساکنین سلب کند. سیستم یو پی اس به آسانی و با هزینه بسیار مناسب این مشکل را برطرف میکند.

کافی است از یک یو پی اس کوچک  استفاده کنید و آنرا به مدار برق پکیج وصل نمایید. یگر تمام است به همین سادگی. هر واحد میتواند برای گرمایش خود یک یو پی اس مجزا داشته باشد. در صورت نیاز امکان استفاده اشتراکی دو واحد از یک یو پی اس نیز وجود دارد ولی بطور کلی اینکار توصیه نمیشود.

یک یو پی اس را میتوانید با خیال راحت برای تامین برق اضطراری به مدت ۴ ساعت استفاده کنید و در صورت دلخواه از توان ذخیره شده در یو پی اس برای تامین روشنایی و یا دیگر وسایل برقی خانه استفاده کنید. البته در این صورت استفاده از یک یو پی اس با دو باتری و یا یک یو پی ایس با توان حداقل ۱۰۰۰ ولی آمپر توصیه میشود.

کاربردهای سیستم یو پی اس برای پکیج محدود به خانه ها نمی شود و برای ادارات و سازمانهای کوچک تا متوسط  نیز بسیار کارآمد است. پکیجها به سرعت در حال پیشرفت هستند و افزایش راندمان حرارتی و کاهش مصرف گاز و برق همواره مورد توجه طراحان است. با این وجود مشکل وابستگی به برق شهری عیب برطرف نشدنی یک پکیج است. بهرتین و شای تنها راه برای برطرف کردن این عیب استفاده از یک سیستم یو پی اس است.

برچسب گذاری توسط